IPv6.cz:Aktuality

Z IPv6.cz
Přejít na: navigace, hledání

IPv6 také na xDSL od T-mobile

1. srpna 2014 se s podporou IPv6 na xDSL přidal také T-Mobile. Na rozdíl od O2 je pro domácí síť k dispozici prefix délky /56 a je možné i požádat o delegaci reverzních DNS záznamů.

Telefónica spustila IPv6 ve své xDSL síti

1. července 2012 zahájila Telefónica provoz nativního IPv6 ve své xDSL síti. Podrobněji viz stránky operátora nebo článek Jiřího Peterky.


Žebříček států podle IPv6

APNIC začal udržovat žebříček států podle IPv6 uživatelů. Je seřazen podle toho, jaké procento uživatelů Internetu v dané zemi disponuje podporou IPv6. V polovině roku 2012 bylo v čele o parník Rumunsko (7,47 %), následované Francií (4,06 %). České republice patřilo 11. místo (0,62 %).


Zpráva OECD o rozšíření IPv6

V dubnu 2010 vyšla zpráva OECD Internet Addressing: Measuring Deployment of IPv6. Obsahuje velmi podrobnou analýzu aktuálního rozšíření IPv6, a to z mnoha hledisek. Zajímavým doplňkem k ní je článek Measuring More IPv6, kde Geoff Huston dokládá, že při dual-stack připojení více než polovina uživatelských strojů dává přednost IPv4.


CESNET zakládá pracovní skupinu IPv6

20. ledna založil CESNET, z.s.p.o. pracovní skupinu IPv6, v níž budou spolupracovat jak zaměstnanci, tak i zástupci členů sdružení CESNET. Skupina má tyto hlavní cíle:

  • Koordinovat další implementaci protokolu IPv6 v páteřní síti CESNET2 i v sítích členských institucí.
  • Napomoci postupné migraci všech hlavních aplikací a obsahu dostupného v síti CESNET2 tak, aby byly dostupné ve stejné nebo lepší kvalitě i přes IPv6.
  • Všestranně propagovat IPv6 jak mezi členy, tak i v širší odborné veřejnosti.

Vedoucím pracovní skupiny byl zvolen ing. Petr Lampa (VUT Brno) a zástupci ing. Martin Pustka, Ph.D. (VŠB Ostrava) a doc. RNDr. Pavel Satrapa, Ph.D. (TU Liberec).