Hlavní strana

Z IPv6.cz
Verze z 14. 9. 2012, 17:02, kterou vytvořil Satrapa (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Vyčerpání IPv4

Vyčerpání IPv4 adres se stává realitou. Počátkem února 2011 IANA přidělila poslední IPv4 prefixy regionálním registrům. Asijský APNIC skončil v polovině dubna 2011 (podrobněji viz článek Ondřeje Filipa), evropský RIPE NCC v polovině září 2012, Severní Ameriku to čeká v létě 2013 a AFRINIC vydrží jako poslední, snad až do roku 2019. Detailně se problematikou zabývá IPv4 address report Geoffa Hustona.

Vítejte na českých stránkách věnovaných protokolu IPv6. Jejich cílem je přinášet teoretické i praktické informace o protokolu, který se má stát novou páteří Internetu. Obsah serveru je rozdělen do následujících částí:

Co je IPv6
obsahuje popis jádra nového protokolu, adresování i celé řady doprovodných mechanismů a specifikací, jako je objevování sousedů, automatická konfigurace, bezpečnostní prvky či podpora mobilních zařízení. Zde se dozvíte principy fungování jednotlivých součástí světa IPv6.
Implementace
je prakticky orientovaná sekce obsahující popisy implementací protokolu na vybraných platformách, konfigurační příkazy pro jejich nastavení a další informace, které se mohou hodit pro experimentální či rutinní provozování IPv6.
Návody a tipy
přinášejí různá doporučení a praktické návody, které oceníte zejména při přípravě reálného nasazení IPv6 do své sítě či během následné správy infrastruktury podporující IPv6.
Programování
je určeno vývojářům aplikací. Dočtete se v něm, jak vyvíjet či upravovat aplikace tak, aby byly schopné komunikovat novým protokolem.


Uvítáme spoluautory

Rádi bychom vytvořili skupinu autorů, kteří by se podíleli na rozvoji a aktualizaci těchto stránek. Pokud byste byli ochotni přispět ke stavu serveru, budete vítáni. Napište, prosím, na adresu admin(zavináč)ipv6(tečka)cz.